Dünya Sarılma Günü Nedir Ne Zaman?

Dünya sarılma günü ne zaman

Dünya sarılma günü insanlara sevginin ve samimiyetin hayatımızdaki yeri ve önemini hatırlatmak için her yılın 21 Ocak tarihinde kutlanmaktadır. Bu eylem ile insanın sevgi ile beslenen bir canlı olduğu gerçekliği üzerinde durulmakta, günlük yeme içme ihtiyacı gibi sevginin de vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu gözler önüne serilmektedir.

DÜNYA SARILMA GÜNÜNÜN TARİHÇESİ

Dünya sarılma günü dünya genelinde ilk olarak 21 Ocak 1986 tarihinde Amerika’nın Caro (Michigan) şehrinde kutlandı ve bu eyleme zamanla ABD, Kanada, İngiltere, Avusturalya, Almanya ve Polonya dahil oldu.

Bu fikir Amerikalı Kevin Zaborney tarafından ortaya çıkarıldı ve tarih konusunda da yıl başı ile sevgililer günü arasında kalan bir gün seçildi. Buradaki amaç bu tarihler arasında havanın soğuk olması ile beraber insanların daha depresif bir ruh haline içinde olmaları ve bu eylemin bu ruh haline bir nebze olsun ilaç olabileceği düşüncesidir. Sevildiğini ve yalnız olmadığını bilmek her insan için bir nevi psikolojik terapi durumu oluşturmakta.

Dünya sarılma günün de sarılma eyleminin genellikle sevdiklerimizle ve yakınlarımızla olması mantığa yatarken Kevin Zaborney  bu durumun aksine insanların sokağa çıkmasını ve tanımadığı her hangi birine sarılmasını önermekte ve günün anlamının bu şekilde hayat bulacağını öne sürmektedir. Avrupa şartlarında bu mümkün müdür bilinmez ama Türkiye şartlarında beklemediğimiz sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz eğer ki Dünya sarılma gününü birilerine sarılarak geçirmek istiyorsanız bu kişilerin tanıdığınız kişiler olması yönünde.

DÜNYA SARILMA GÜNÜNÜN İNGİLİZCE KARŞILIĞI

National Hug Day ya da National Hugging Day

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.