2020 Yılının En İyi Yabancı Filmleri (İmdb Puanlı Sıralama)

EN İYİ YABANCI FİLMLER

Sinema sektörü yeni bir yıla merhaba dedi. Gelişen teknoloji beraberinde görselliğin ön planda olduğu filmleri sinema da ilk sıralara çekmekte. 2020 yılının en iyi yabancı filmleri de bu doğrultuda sinema sevenlerin gösterdiği ilgi ile belirlenecek. Elbette ki bu doğrultuda tek faktör teknoloji değil; Senaryo, oyunculuk, derinlik, işleyişte ki kalite ve bunun gibi onlarca faktör 2020 yılının en iyi yabancı filmleri listesinde izleyicilerin ön planda tutacağı faktörler olacak.

Gelelim içinde bulunduğumuz yılım en kaliteli filmlerini listelemeye. Hazırlayacağımız liste İmdb puanı baz alınarak oluşturulacak olup ‘ne demek nedir’ yöneticilerinin verdiği puanlarda yorumlarıyla beraber listemize yön verecektir.

NOT:LİSTE YIL BOYUNCA GÜNCEL TUTULACAKTIR.

2020 Yılının En İyi Yabancı Fİlmleri

1917 (2020)

1917 filmi

İmdb Puanı: 8.5

Film Hakkında: 1.Dünya Savaşında yaşanan ve bir çok askerin hayatını etkileyen bir olayı konu edinen filmde; Britanya askeri olan Kıdemsiz Onbaşı Schofield ve Kıdemsiz Onbaşı Blake, gerçekleşmesi imkansız olarak görünen bir göreve atanır ve zamana karşı yarış başlar.

The Gentlemen (2020)

İmdb Puanı: 8.1

Film Hakkında: Uzun zamandır uyuşturucu imparatorluğunun başında yer alan Mickey Pearson artık emekli olmayı beklemektedir. Ancak bu hayalini perdeleyecek ve gidişata çomak sokacak birisi onun yıllardır başında olduğu bu imparatorluğu yıkmak için planlarını çoktan devreye sokmuştur bile.

Vahşetin Çağrısı – The Call of the Wild (2020)

The Call of the Wild

İmdb Puanı: 7.0

Film Hakkında: Kaliforniya’da hayata gözlerini açan Buck, kızak köpeği olması için Alaska’ya getirilir. Mutlu olduğu yuvasını terk edip hiç bilmediği diyarlara yol almak Buck’un hayatını ve hayata bakış açısını altüst eder. Başta yeni olduğu bu diyarda çaylak muamelesi gören Buck zamanla ipleri eline alacaktır.

Bad Boys 3 For Life – Çılgın İkili 3 (2020)

Çılgın İkili 3 İmdb Puanı: 7.2

Film Hakkında: Son olarak 12 yıl önce karşımıza çıkan ikili uzun bir aradan sonra tekrar sinema ve serinin sevenleriyle buluşuyor.

Kirpi Sonic – Sonic the Hedgehog (2020)

Sonic the Hedgehog

İmdb Puanı: 6.9

Film Hakkında: Özel yeteneklere sahip bir kirpi olan Sonic devlet yetkilileri tarafından her yerde aranmaktadır. Ancak bu durum gerçek kötü olan Dr Eggman’ın peşine düşmesine engel olmayacaktır. Dr Eggman’ın elinde büyük tehlikelere yol açacak yüzükler bulunmaktadır ve Sonic bu yüzükleri emin ellere geçirmek zorundadır.

Birds Of Prey – Yırtıcı Kuşlar (2020)

birs of prey
İmdb Puanı: 6.6

Film Hakkında: Harley, Gotham şehrinin en iyi kanun savaşçılarıyla iş birliği yapıp şehrin en azılı mafya babası tarafından kaçırılan genç bir kızı kurtarma mücadelesine girişecektir.

Radyoaktif – Radioactive (2020)

İmdb Puanı: 6.5

Film Hakkında: Nobel ödüllü Marie Curie 1893’de kendisi gibi bilim insanı olan Pierre Curie ile tanışır. Evlenip iki kız çocuğu sahibi olan çift, 1903’te radyumu keşfederek birlikte Nobel ödülü kazanır ve bilimin seyrini ilelebet değiştirecek büyük bir adım atmış olurlar. Kocasının ölümünden sonra araştırmalarına ara vermeyen Marie, başka bir bilimci Paul Langevin ile ilişki yaşar ve bu durum skandallara davetiye çıkarır. Ancak Marie’nin bilime olan bağlılığı ve dünyayı değiştiren keşiflerle birlikte gelen sorumluluk her şeyi gölgede bırakacaktır.

A Fall From Grace – Kırık Kalp (2020)

kırık kalp

İmdb Puanı: 6.1

Film Hakkında: Eşinin kendisini aldatmasından dolayı kalbi kırılan bir kadın yeniden mutlu olmak adına resim sergisinde tanıştığı ve hayatını yeniden renklendiren bir adamla tekrar evlilik yoluna girer. Lakin ön planda görünen aksine aksine arka planda büyük bir kumpas onu beklemektedir. Filmde son yıllarda sektöre damga vuran Netflix imazası bulunmakta.

Underwater – Derin Sular (2020)

underwater

İmdb Puanı: 6.1

Film Hakkında: Okyanusun derinliklerinde yer alan laboratuvarlarında çalışmalarına devam eden bir araştırma ekibi meydana gelen bir deprem ile hayatta kalma mücadelesi içine girer. Laboratuvar hasar görmüştür ve ekipte bulunanların her biri en büyük korkularıyla yüzleşmek zorundadır.

Bond 25 Ölmek İçin Zaman Yok (2020)

no time to die

İmdb Puanı: –

Film Hakkında: Bond serisi devam ediyor. Aktif görevinden ayrılan Bond artık normal hayata uyum sağlamaya çalışmaktadır. Huzurlu bir hayata kavuşmak isteyen Bond’un keyfi CIA’den eski bir dostunun yardım talebiyle kaçar. Kaçırılan bir bilim adamının kurtalırması için gelen bu yardım teklifinin geri çeviremeyen Bond, kendini beklediğinden çok daha karmaşık bir suç döngüsünün içinde bulur.

Top Gun 2 Maverick (2020)

İmdb

Film Hakkında: 1986 tarihli, başrol ünde Tom Cruise ile Kelly McGillis’in yer aldığı Top Gun’ın devam filmi olan Top Gun: Maverick’ın başrol ünde yine Tom Cruise yer alıyor. Tom Cruise, ilk filmde olduğunu gibi Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak hayranlarının karşısına çıkacak. Filmin yönetmenliğini ise Joseph Kosinski üstleniyor.

Hızlı ve Öfkeli 9 (2020)

İmdb

Film Hakkında: Serinin 9. filminde  başrol kadrosu yine değişmiyor; Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Lucas Black, Tyrese Gibson, Lex Elle ve John Cena gibi seriye damga vuran isimlerle heyecan devam ediyor.

Black Widow – Kara Dul (2020)

black widow

İmdb

Film Hakkında: Marvel evreninin Yenilmezler ekibinin en önemli parçalarından biri olan casus Natasha Romanoff’u sinemayla buluşturan filmde Black Widow karakterini Yenilmezler serisinde olduğu gibi Scarlett Johansson canlandırıyor.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.